Zdravé bývanie

Syndróm chorých budov je fenoménom dnešnej doby, z ktorého už nemusíte mať obavy. Postavte si zdravý dom so stavebným materiálom Ytong, ktorý neobsahuje žiadne nezdravé chemické látky, má čisto prírodné zloženie, je zárukou zdravotnej a hygienickej neškodnosti. Vďaka tvárniciam Ytong získate dom, ktorý dýcha, udržuje stálu teplotu a vlhkosť interiéru a chráni tak zdravie vás i celej vašej rodiny.

 

TVÁRNICE YTONG OBSAHUJÚ 100 % PRÍRODNÝCH SUROVÍN

Obsahuje 100 % prírodných surovín

Biely pórobetón Ytong patrí medzi najčistejšie a hygienicky najpriaznivejšie stavebné materiály na použitie v bytových alebo občianskych stavbách. Prírodné zloženie pórobetónu je zárukou zdravotnej a hygienickej neškodnosti. Nepridávajú sa doň žiadne nezdravé chemické látky a má najnižšiu mieru rádioaktivity. Tvárnice Ytong sa totiž vyrábajú zo zmesi kremičitého piesku, vápna a vody, tj. čistých prírodných surovín s najnižším obsahom prírodných rádionuklidov a dosahujú max. hodnotu 0,17, čo je až 3× lepšie než pri keramických materiáloch a 2,5× lepšie než pri sivom pórobetóne.

 

PÓROBETÓN REGULUJE VLHKOSŤ V INTERIÉRI

Reguluje vlhkosť v interiéri

Pre zdravé bývanie je potrebné zaistiť optimálnu vlhkosť vzduchu v dome. Tá by sa mala pohybovať v rozpätí od 45 % do 55 %. Stopercentne prírodný stavebný materiál Ytong vďaka svojej štruktúre, ktorá je tvorená miliónmi vzduchových pórov, slúži ako ochranná membrána domu. Vďaka týmto pórom stavebný materiál prirodzene dýcha a nedochádza v ňom ku kondenzácii vodných pár. Póry odvádzajú prebytočnú vlhkosť z interiéru, alebo ju uvoľňujú späť v prípade, že je v dome nezdravo presušený vzduch – tvárnice Ytong fungujú podobne ako funkčné oblečenie, ktoré reguluje telesnú teplotu a odvádza pot.

 

YTONG NEVYTVÁRA PODMIENKY PRE VZNIK PLESNÍ

Nevytvára podmienky pre vznik plesní

Teplota okolo dvadsiatich stupňov a optimálna vlhkosť vzduchu sú považované za hlavné podmienky zdravého bývania – vytvárajú ideálne prostredie, ktoré nepodporuje vznik plesní. Vďaka alkalickému zloženiu a výnimočným tepelnoizolačným vlastnostiam biely pórobetón Ytong potlačuje vznik plesní a pohlcuje pre zdravie nepriaznivé kladné ióny. Na stenách zo stavebného materiálu Ytong sa nikdy nezačnú šíriť plesne – vďaka optimálnej povrchovej teplote muriva a zásaditému zloženiu bieleho pórobetónu, ktoré rastu plesní zamedzuje.

 

PÓROBETÓN UDRŽUJE STABILNÚ TEPELNÚ POHODU

Udržuje stabilnú tepelnú pohodu

Biely pórobetón Ytong umožňuje postaviť dom v takmer pasívnom štandarde: vďaka miliónom uzatvorených pórov je najlepším a najbezpečnejším izolantom. I bez zateplenia obvodové tvárnice Ytong vysoko prekračujú stanovenú normu tepelného odporu. Vďaka svojej pórovitej homogénnej štruktúre majú pórobetónové tvárnice Ytong vo všetkých smeroch rovnaké vlastnosti, i keď tvárnice opracujete, a zabraňujú tak vzniku kritických miest pri murovaní v miestach základov, rohov, parapetov, dverí a okien – tzv. tepelných mostov. Tepelné mosty sú dôvodom vznikov plesní a ochladzovania povrchu. Sú teda nebezpečné nielen zo zdravotného hľadiska, ale uniká nimi až 20 % tepla z domu. Pri dome postavenom zo stavebného materiálu Ytong zostávajú steny po celý rok suché a čisté. V zime stačí kúriť len mierne, aby bolo vnútri domu príjemne a v lete tvárnice Ytong naopak izolujú pred vysokými teplotami. Stavebný materiál Ytong udržuje vo vašom dome optimálnu klímu....

 
.