Ytong News

Júlový newsletter 13.7.2021

Rozširujeme náš sortiment veľkých formátov o Ytong stenové panely SWE
Proces výstavby je ovplyvnený mnohými faktormi. Tie najdôležitejšie sú nedostatok kvalifikovaných pracovníkov, tlak na znižovanie nákladov a skracovanie času výstavby. Spoločnosť Xella reaguje na tieto výzvy inováciami v oblasti produktov, technológií a digitálneho plánovania.
Celý júlový newsletter tu...

 
Májový newsletter 31.5.2021

Májový Xella News je zameraný na nové aplikácie
v dnešných májových novinkách sme pre vás pripravili niekoľko zaujímavých informácií. Najskôr si predstavíme novú databázu konštrukčných detailov, ktorá sa stane vašim nepostrádateľným pomocníkom, doplnenú o možnosť filtrácie.
Celý májový newsletter tu...

 
Májový newsletter 15.4.2021

Aprílový newsletter je zameraný na produktové novinky
V prvom rade by sme vám radi predstavili naše nové produkty. Prehľad materiálových vlastností a produktov nájdete v novej brožúre ...
Celý aprílový newsletter tu...

 
Májový newsletter 18.5.2020

Májový newsletter predstaví hlavne veľkoformátové stavanie
Ale nielen to. Technické vlastnosti stropných a strešných nosníkov, nový preukaz energetickej náročnosti, atd ...
Celý májový newsletter tu...

 
Decemberový newsletter 18.12.2019

Ako stavať od roku 2020? Pozrite náš webinár
Ďalšie temata Newsletteru - Kompletné riešenie steny vrátane omietok vďaka VÁPENKE VITOŠOV, Ako má vyzerať prezidentská rezidencia, Moderný dom s citom pre rodinnú tradíciu a výhľadom na vinicu.
Celý decemberový newsletter tu...

 
Septembrový newsletter 11.9.2019

Ako stavať od roku 2020? Príďte na Ytong Dialóg
Čo všetko sa v navrhovaní a stavaní budov zmení po novele zákona o hospodárení s energiami, ktorá vstúpi do platnosti v roku 2020? Na konferencii sa stretnete so zástupcami výrobcu systému Ytong a s ďalšími špecialistami, ktorí majú za sebou už mnoho realizácií podľa chystaných zmien.
Celý septembrový newsletter tu...

 
Májový newsletter 13.6.2019

Rozhovor s I.Havlíčkovou, veľkoformátové produkty, detaily k Multipor zatepleneniu atp...
Jedným z hlavných pilierov, na ktorých stojí značka Ytong, sú inovácie. Neustále sledujeme potreby trhu a reagujeme na ne. Aktuálne poznatky dokážeme vďaka desiatkam rokov skúseností a medzinárodnému zázemiu spracovať na nový produkt...
Celý júnový newsletter tu...

 
Májový newsletter 1.5.2019

Pozvánka na druhý diel webinára o statike, info o súťaži a povedená referencia
Rád by som sa v tomto jarnom období pozrel bližšie na problematiku statiky. Mám pre vás pozvánku na webinár, kde s kolegom preberieme praktickú stránku návrhov stavebných konštrukcií. Vybrali sme aj ukážku bytového domu, kde boli statické výpočty nesmierne dôležité.
Celý májový newsletter tu...

 
Decembrový newsletter 11.2.2019

Pozvánka na CONECO, odborné stretnutia, atp.
je tu nový rok a stavebná sezóna už vykukuje spoza rohu. Než však začne, máme dosť času pozrieť sa, čo je na trhu nové a aké sú aktuálne trendy. Koniec zimy bude v znamení veľtrhov a podujatí, na ktorých sa s vami radi stretneme.
Celý februárový newsletter tu...

 
Decembrový newsletter 5.12.2018

Webinár, študentská súťaž, článok o dome olympijského víťaza
Situácia na trhu práce je v stavebníctve stále komplikovanejšia. To motivuje výrobcov stavebných hmôt aj dodávateľov stavebných prác, aby hľadali nové riešenia. Jedným z nich sú systémové veľkoformátové výrobky od spoločnosti Xella,...
Celý decembrový newsletter tu...

 
Ytongnews 07 2018 7.9.2018

Využite jeseň na stretnutie s ostatnými odborníkmi
Po náročnom lete prichádza čas spomaliť. Stavebná horúčka pomaly utícha a my by sme to radi využili na to, aby sme sa s vami stretávali a bavili sa spolu o vylepšeniach pre budúcnosť.
Celý septembrový newsletter tu...

 
Ytongnews 07 2018 19.7.2018

Letná ochrana stavieb pred teplom
V tomto newsletteri nájdete pozvánku na štvrtý webimář Ytong, inšpiráciu môžete čerpať zo stavby RD v podhorí Tatier. Ďalšia téma je "Prístavba židlochovický školy z Ytongu získava cenu za cenou".
Celý júnový newsletter tu...

 
Ytongnews 04 2018 12.4.2018

Jar plná tipov od Ytongu
V tomto newsletteri nájdete pozvánku na tretí webinár Ytong, výsledky študentskej súťaže, pozvánku na veľtrh a ďalšie.
Celý aprílový newsletter tu...

 
Newsletter február 2018 27.3.2018

Pozvánka na stavebný veľtrh CONECO
Jar už je tu a s ňou sa veľmi rýchlo blíži aj ďalší ročník veľtrhu CONECO. Preto by sme Vás v dnešnom vydaní Ytong News radi pozvali na návštevu našej expozície, kde si môžete prezrieť kompletný stavebný systém Ytong. K dispozícii Vám budú aj naši technici, ktorí sú pripravení odpovedať na Vaše prípadné odborné otázky.
Celý marcový newsletter tu...

 
Newsletter február 2018 22.2.2018

Pozvánka na webinár Ako správne začať - možnosti založenia stavby
V tomto webinári preberieme možnosti založenia stavieb, ch nutné hydroizolačné, tepelnoizolačné a statické vlastnosti a predovšetkým to, ako začať s vlastným murovaním.
Celý februárový newsletter tu...

 
Newsletter december 2017 4.12.2017

POZVÁNKA na náš prvý webinár
Naši technici Ing. Lucia Šnajdrová a Ing. Julius Síč Vám na postavenom fragmente zo systému Ytong ukážu rôzne možnosti riešenia jednovrstvovej konštrukcie.
Celý decemberový newsletter tu...

 
Newsletter jún 2016 14.6.2017

Plavecký bazén Klíše
Pórobeton ve vlhkém prostředí se osvědčil V Ústí nad Labem je už několik měsíců v provozu rekonstruovaný plavecký bazén. Za pomoci dotací tuto stavbu investovalo město a realizovala společnost Metrostav.
Celý júnový newsletter zde...

 
Newsletter október 2016 29.3.2017

Inovácia stavebného systému Ytong
Vážení, s novou stavebnou sezónou uvádzame na trh niekoľko inovácií stavebného systému Ytong. Reagujeme tým na podnety z reálnej projektovej a stavebnej praxe, z ktorej vyplynula potreba riešenia nektorých detailov.
Celý marcový newsletter zde...

 
Newsletter október 2016 31.1.2017

NOVINKY 2017
Vážení, najprv by som Vám rád poprial veľa úspešne realizovaných projektov v novom roku. Budeme sa Vám v tom snažiť pomôcť aj my inováciami v našom sortimente a službami, ktoré Vám projektovanie uľahčia.
Celý januárový newsletter zde...

 
Newsletter október 2016 17.10.2016

NOVINKY 2016
Vážení, radi by sme Vám predstavili naše systémové novinky pre ľahšie a kvalitnejšie stavanie. Od 17. októbra 2016 bude náš sortiment rozšírený o ľahčenú vnútornú omietku Ytong Innenputz a hladenú vnútornú stierku Ytong Glattputz.
Celý októberový newsletter zde...

 

Ytong STATIX 29.6.2016

Ytong STATIX
Predstavumeme Vám našu novú aplikáciu Ytong STATIX, ktorú ocenia všetci projektanti a odborníci na statiku, ale aj napríklad stavebníci, ktorí stavajú svojpomocne na overenie statických parametrov nášho materiálu.
Celý júnový newsletter tu...

 

Novinky 2016 8.2.2016

Novinky 2016
Predstavujeme Vám novinky tohto roku, medzi ktorými by sme radi vyzdvihli novú tepelnoizolačnú tvárnicu Lambda YQ. Predstavuje rozumné riešenie pre jednovrstvové obvodové steny, ktoré už teraz spĺňa normy plánované v roku 2020.
Celý februárový newsletter tu...

 

9.2.2015

Vyžiadajte si novú príručku Statika
Odbornú publikácia, ktorá by mala statikom, a aj projektantom pozemných stavieb, uľahčiť projektovanie stavieb zo stavebných materiálov v ponuke výrobcu. Nová technická príručka sa zaoberá použitím pórobetónu značky Ytong z pohľadu statiky.
Celý februárový newsletter tu...

 

4.11.2014

Strop Ytong Ekonom a strecha Ytong Komfort – skúsenosti zo stavieb
Na jar roku 2013 uviedla spoločnosť Xella Slovensko na trh nové, pre potreby zákazníka optimalizované a zjednodušené konštrukcie na stropy a strechy. Najmä stropy Ytong Ekonom sa na trhu veľmi dobre etablovali....
Celý novemberový newsletter tu...

 
1.9.2014

Vnitřní zateplení historických budov deskami Multipor WI
V České republice již existuje více než 50 realizací, různých typů i užití staveb, kde bylo aplikováno vnitřní zateplení pomocí tepelněizolačních desek Multipor WI.
Celý septembrový newsletter tu...

 
30.7.2014

Konštrukčné detaily: Teraz aktualizované a kedykoľvek k dispozícii
Všetky konštrukčné detaily sú na webovej stránke spracované v interaktívnej podobe. Kurzorom označíte časť domu, ktorá vás zaujíma, a po kliknutí sa otvorí podrobný súpis všetkých dotknutých konštrukčných prvkov.
Celý júlový newsletter tu...

 
18.3.2014

BlowerDoor test: Dvakrát lepší než výborný
Dom, o ktorom bude reč, a ktorého rozpočet bol vďaka dotáciám z NZÚ príjemne vylepšený z pôvodných 2,9 mil. Kč na konečných 2,35 mil. Kč, nájdete neďaleko Žďáru nad Sázavou v lokalite „Sluneční vrch“. Majitelia mali jasnú predstavu o svojom budúcom sídle.
Celý marcový newsletter tu...

 
29.11.2013

Konštrukčné detaily pre domy s veľmi nízkou spotrebou energie
Pri návrhu domov s veľmi nízkou potrebou energie na vykurovanie sa odporúča, aby bola obálka domu prakticky bez tepelných mostov. Všetky detaily je preto treba navrhnúť s veľmi nízkou prídavnou tepelnou stratou.
Celý novembrový newsletter tu...

 
22.10.2013

Schody a schodiská Ytong
Schody sú nielen potrebné, ale ako výrazný architektonický prvok priťahujú aj zrak. Ich návrh a výstavba patria medzi najnáročnejšie stavebné činnosti. Uľahčenie prinášajú vystužené prefabrikované schodiskové stupne Ytong.
Celý októbrový newsletter tu...

 
30.9.2013

Mrazuvzdornosť pórobetónu Ytong: veľmi dobrá
Tak znie výrok akreditovanej skúšobne TZÚS Plzeň, ktorý pokračuje: Nemusíme sa báť skladovať pórobetónové tvárnice cez zimu na stavbe, ak nestoja priamo v mláke. Po záplavách a opadnutí vody nedôjde v zime k citeľnému zníženiu pevnosti pórobetónového muriva.
Celý septembrový newsletter tu...

 
20.6.2013

Vplyv tepelných mostov na tepelné straty
Príspevok prezentuje originálnu metódu výpočtu ΔU hodnoty (zvýšenie súčiniteľa prechodu tepla vplyvom tepelných mostov) na reálnom bytovom dome.
Celý júnový newsletter tu...

 
24.5.2013

Pórobetónové piliere strednej steny
Piliere stredných stien sú pri použití pórobetónového muriva chúlostivým miestom s koncentrovaným zaťažením. Musia mať dostatočnú nosnosť na prenesenie zaťaženia od celej strednej časti stavby. Preto sú veľmi dôležitou súčasťou konštrukcie objektu.
Celý newsletter tu...

 
14.03.2013

Inovatívne riešenie pre masívne stropy a strechy
Uľahčenie práce vďaka absencii nadbetonávky s výstužnou sieťou, rýchla výstavba, tiché a pokojné bývanie, v lete príjemný chládok, v zime teplo. To sú hlavné prednosti konštrukčného systému Ytong Ekonom pre stropy a Ytong Komfort pre strechy.
Celý Newsletter 04/2013 tu...

 
3.12.2012

Nadzákladové pórobetónové murivo Ytong
Nadzákladové murivo predstavuje spodnú časť stien murovaných objektov. Je často nazývané taktiež ako soklové murivo. Toto murivo je osadené priamo na základovej konštrukcii alebo na spodnej stavbe objektu.
Celý Newsletter 12/2012 tu...

 
16.10.2012

Bytové domy, historické objekty, kostoly... Zateplenie zvnútra je funkčné a bezpečné.
Nikto sa nechce prechádzať centrami miest, ktorých historická hodnota zostala skrytá pod unifikovanými fasádami. Majitelia domov zase nechcú platiť vysoké sumy za vykurovanie.
Celý Newsletter 10/2012 tu...

 
15.9.2012

Úvod k seriálu o obvodových konštrukciách z pórobetónu Ytong
Na obvodové steny a výmurovky pozemných stavieb sa často využíva pórobetón značky Ytong. Voľba na použitie tohto pórobetónu vychádza najmä z jeho výborných tepelno-izolačných vlastností.
Celý Newsletter 9/2012 tu...

 
10.6.2012

Skúsenosti architekta sa prejavili v novátorskom riešení strechy
V Bratislave postavali za 11 týždňov rodinný dom, ktorého konštrukciu tvorí výhradne pórobetón Ytong. Z tohto materiálu vybudovali tiež masívnu strechu. Ucelené riešenia bývajú rýchlejšie, jednoduchšie aj lacnejšie. Presviedča o tom aj nasledujúce stavba, ktorá vznikla v Bratislave v časti Ružinov.
Celý Newsletter 6/2012 tu...

 
17.4.2012

ZERO Challenge - Je čas prepísať budúcnosť
Vašou úlohou bude navrhnúť estetický, energeticky a ekonomicky dokonalý rodinný dom. Víťazný návrh plánuje spoločnosť Xella zrealizovať v najväčšom európskom areáli vzorových domov Blaue Lagune v blízkosti Viedne. Vašimi súpermi budú ti najlepší architekti z piatich krajín Európy a návrhy bude hodnotiť prestížna 5 členná medzinárodná odborná porota.
Viac o ZERO Challenge tu...

 
12.4.2012

Ako zatepliť stropy pivníc a garáží? Prejdite si konkrétne referencie
Zatepleniu stropov pivničných priestor a garáží sa nie vždy venuje dostatočná pozornosť – a to ako po stránke tepelno-izolačnej, protipožiarnej, tak estetickej. Pritom je na trhu materiál, ktorý spĺňa prakticky všetky požiadavky, ktoré majú architekti aj stavebníci – Ytong Multipor.
Celý Newsleeter 2/2012 tu...

 
15.3.2012

Súlad ekológie, vedy a estetiky nájdete v Darmstadte
Umiestnenie fotovoltaického systému na streche nového vedeckého a kongresového centra v nemeckom Darmstadte prinieslo náročné požiadavky na pevnosť v tlaku, mechanickú i požiarnu odolnosť strešnej konštrukcie. Všetky ekologické a ekonomické predpoklady sa podarilo naplniť s doskami z nehorľavej minerálnej izolácie Ytong Multipor..
Celý Newsleeter 1/2012 tu...