Trvalá hodnota

Jedinou vecou, ktorú na svojom dome nevymeníte, je hrubá stavba. Viete, že náklady na hrubú stavbu tvoria iba 9 % z celkovej ceny rodinného domu? Doprajte si pohodlie a vyberte si ten najlepší stavebný materiál pre svoj zdravý dom!

 

Energeticky nenáročný

Energeticky nenáročný

Ytong prispieva k zachovaniu prírodných zdrojov a k zníženiu energie a emisií od začiatku až do konca. Výroba tvárnic je veľmi šetrná, z jedného kubického metra prírodných surovín sa vyrobí päť kubických metrov tvárnic Ytong a v priebehu výroby sa spotrebuje niekoľkonásobne menej energie ako pri iných porovnateľných materiáloch. Vďaka špecifickej štruktúre je pórobetón ľahší ako iné stavebné materiály. To sa premieta do energetických nárokov na dopravu, ktoré sú omnoho nižšie než pri tradičných masívnych materiáloch. Ďalším nezanedbateľným aspektom je minimálny odpad pri spracovaní a možnosť jeho spätného spracovania pri výrobe. I v prípade demolácie objektu z pórobetónu je materiál plne recyklovateľný. Vďaka unikátnym tepelnoizolačným vlastnostiam pórobetónu ušetríte náklady na vykurovanie a navyše budete dlhodobo menej zaťažovať životné prostredie skleníkovými plynmi.

 

Od pivnice až po strechu

Od pivnice až po strechu

Ytong ponúka kompletný pórobetónový stavebný systém na hrubú stavbu od pivnice až po strechu. Všetky produktové formáty sú vzájomne dokonale prispôsobené, zaručujú rýchle a ľahké spracovanie a ponúkajú optimálne riešenie pre každú aplikáciu, z pohľadu technického, ekonomického i ekologického. Klasické tvárnice Ytong je možné výborne kombinovať s ďalšími produktmi. Sú to najmä vápenno-pieskové tvárnice Silka, ktoré sa používajú na výstavbu akustických a nosných stien pri viacposchodových domoch. Ďalším systémovým riešením sú izolačné dosky Ytong Multipor, ktoré spájajú skvelé izolačné schopnosti, pevnosť, mechanickú odolnosť a extrémnu protipožiarnu odolnosť. Všetko zastrešuje novinka na trhu, a to stropný systém Ytong Ekonom a strešný systém Ytong Komfort.

 

Neustály vývoj

Neustály vývoj

Ytong dokáže efektívne prepojiť požadované nároky, a to i napriek pomerne rýchlemu zvyšovaniu požiadaviek na tepelnú izoláciu stien. Technológovia po celej Európe tento materiál priebežne zdokonaľujú a postupne stále zvyšujú jeho izolačné schopnosti pri zachovaní potrebnej pevnosti. Ytong má i do budúcnosti stále dostatočnú rezervu, ktorá umožní zachovanie jednovrstvového murovania i pri ďalšom sprísnení tepelno-technických nárokov.

 
.