Silka

Vápenno-pieskové tvárnice pre akustické a nosné steny s vysokou pevnosťou

Vápenno-pieskové tvárnice sú už viac ako storočie osvedčené a patria k tradičným stavebným materiálom. Spĺňajú najvyššie požiadavky na únosnosť, protihlukovú ochranu stavieb a zisk podlahovej plochy . Preto sú vhodné najmä pre viacpodlažnú bytovú a nebytovú výstavbu.

Silka je vhodný produkt pre stavbu všetkých budov s takmer nulovou spotrebou energie a pasívnych budov. Jej vysoká objemová hmotnosť prináša benefity vo forme akumulácie a homogenity materiálu prispieva k vzduchotesnosti obálky budovy.

Prečo zvoliť Silku

Ekonomické výhody

Štíhle konštrukcie vápenno-pieskových stien u stavieb z tvárnic Silka dosahujú vyššiu výnosnosť vďaka zväčšeniu podlahovej plochy. V spojení s rýchlou výstavbou prináša ekonomické výhody.

Vysoká pevnosť

Tvárnice Silka sa vyznačujú pevnosťou až 25 N / mm², ktorá umožňuje návrh nosných a konštrukčných stien s hrúbkou 24, 18 alebo dokonca 15 cm.

 

Výborná akustika

Vďaka vysokej hustote vápenno-pieskové hmoty tvoria steny z tvárnic Silka masívnej prepážku s veľmi dobrou akustickou izoláciou, čo je obzvlášť dôležité v bytových domoch. Čím vyššia je objemová hmotnosť materiálu, tým vyššia je jeho akustická izolácia, to platí u jednovrstvových konštrukcií.

Vnútorná klíma

Vápenno-pieskové tvárnice Silka prispievajú k zdravej klíme miestností prostredníctvom akumulácie tepla. V zime stačí kúriť len mierne, aby bolo vo vnútri domu príjemne. V lete naopak tvárnice izolujú pred vysokými teplotami. Silka jednoducho udržiava vo vašom dome optimálnu a príjemnú klímu.

 

Ekologická a recyklovateľná

Vďaka prírodnému zloženiu sú tvárnice Silka plne recyklovateľné a opätovne využiteľné.

Trvanlivosť a odolnosť

Steny z tvárnic Silka patria medzi najtrvanlivejšie konštrukcie z hľadiska mrazuvzdornosti a tlaku. To umožňuje ich použitie aj vo veľmi ťažkých podmienkach, v ktorých nie je možné použiť iné prvky muriva.

 

Produkty Silka

 
 

Služby k produktom Silka

Bezplatné nacenenie vášho projektu

Bezplatné nacenenie vášho projektu

Zašlite nám projekt a naši odborní poradcovia vám spracujú najvýhodnejšie materiálové riešenie. Odovzdajú vám cenovú ponuku na mieru, vrátane presného výpisu materiálu, takže vám nebude nič chýbať ani prebývať.

 
Odborné technické poradenstvo

Odborné technické poradenstvo

Vo fáze plánovania i v priebehu samotnej výstavby vám naši technickí poradcovia poskytnú telefonické aj osobné konzultácie nielen v kancelárii, ale aj priamo na vašej stavbe.

 
Digitálne plánovanie – blue.sprint

Digitálne plánovanie – blue.sprint

Vďaka využitiu digitalizácie a technológie BIM, uľahčia naši BIM špecialisti prácu všetkým účastníkom investičného procesu.

 
Požičanie kotúčovej píly Silka

Požičanie kotúčovej píly Silka

Výhodne vám zapožičiame kotúčovú pílu na rezanie tvárnic Silka.

 

ReferencIe

Bytový dom, Karlovy Vary

Bytový dom, Karlovy Vary

Pri výstavbe päťposchodových bytových domov hľadal investor najvýhodnejšie riešenie, a tak sa rozhodol pre vápenno-pieskové tvárnice Silka Tempo. Tie sú pre stavbu administratívnych budov alebo bytových domov vhodné predovšetkým vďaka svojej únosnosti a akustike.

Video z referenčnej stavby.

Rodinný dom, Krakovany

Rodinný dom, Krakovany

V Krakovanoch vyrástla zaujímavá stavba rodinného domu. Jej steny sú z vápenno-pieskových tvárnic Silka, ktoré sa vyznačujú jedinečnými akumulačnými a zvukovoizolačnými schopnosťami. Majiteľ sa rozhodol pre veľkoformátový rozmer Silka Tempo, ktorý výrazne uľahčuje a skracuje čas výstavby.

Video z referenčnej stavby.

 

Silka je ocenená ekologickou certifikáciou:

Silka je ocenená ekologickou certifikáciou