Riešenia pre nápadité interiéry

Ľahký, tvárny a jednoducho spracovateľný.

Predovšetkým tieto vlastnosti predurčujú Ytong na masívne použitie pri rekonštrukciách interiérov viacposchodových domov i rodinných domčekov, pri výmene panelových jadier za murované, prestavbe kúpeľní alebo len menších dispozičných úpravách.

Stavebnica Ytong

Vzhľadom na jednoduchosť a rýchlosť realizácie i výsledné vlastnosti stien je Ytong najpoužívanejším materiálom na rekonštrukcie. Štíhle steny zaberú minimum cennej bytovej plochy a ich malá hmotnosť umožní prakticky ľubovoľné umiestnenie. I úplný laik zvládne vymurovanie priečky z Ytongu svojpomocne a za prevádzky. Dôvody? Ľahké rezanie, nízka spotreba malty, minimálny odpad a presné a veľké formáty Ytong. K dispozícii sú priečkovky hrúbky 100, 125 a 150 mm (hladké alebo s perom a drážkou), tvárnice na obmurovanie hrúbky 50 a 75 mm a novo tiež oblúkové segmenty vo dvoch variantoch s rozdielnym polomerom 500 mm a 900 mm.

Priečky Ytong: praktické i estetické

Medzi hlavné atribúty nadštandardného bývania patrí funkčnosť, krása a originalita. Nie je to ale len nábytok a bytové doplnky, ktoré spoluvytvárajú jedinečnú atmosféru interiéru. Zaujímavými dispozičnými zmenami môžete dosiahnuť vo vašom dome alebo byte výnimočný dojem. Pomocou murovanej priečky či zásteny dosiahnete funkčné rozčlenenie miestnosti, alebo získate originálny úložný priestor. Pokiaľ sa chystáte priečku zaťažiť závesným nábytkom či sanitou, alebo chcete do priečky umiestniť rozvody, zvoľte masívnejšiu konštrukciu (125, 150 mm). Priečku môžete ľahko skrášliť tapetami alebo obkladmi, pretože steny z pórobetónu sú po vymurovaní rovné a nevyžadujú komplikované povrchové úpravy.

 

Masívny nábytok na mieru

Pokiaľ sa rozhodnete použiť v interiéri murovaný nábytkový systém, buďte si istí, že váš interiér bude vyzerať netradične. Vymurovať si môžete nízky odkladací pult alebo i celý policový systém, možné sú konštrukcie subtílne i masívnejšie. Podobné konštrukcie vyzerajú veľmi efektne tiež v kuchyniach – murovaný korpus kuchynských skriniek môžete doplniť drevenými dvierkami a pracovnou doskou, ktoré si necháte na mieru vyrobiť u stolára. Pre nábytkové konštrukcie môžu stačiť tvárnice na obmurovanie hrúbky 50 a 75, v prípade vyššieho zaťaženia murovaného nábytku odporúčame zvoliť priečkovky hrúbky 100, 125 alebo 150 mm.

Nová tvárnica pre milovníkov oblých tvarov

Hľadáte pre svoj interiér individuálne a skutočne originálne riešenie? Pokiaľ ste milovníkom oblých tvarov, oceníte nové oblúkové segmenty Ytong. Pórobetón sa veľmi ľahko tvaruje a vytvoriť z neho oblúk nie je vôbec problematické, oblúkovky ale stavebníkom prinášajú výrazné zrýchlenie stavebných prác. Ďalším prínosom je minimálny odpad, čo ocení každá domácnosť, ktorá je počas inovácie v plnej prevádzke. Oblúkovky sú dostupné v hrúbke 100 mm a výške 200 mm vo dvoch variantoch s rozdielnym rádiom 500 mm a 900 mm. Možnosti ich použitia sú neobmedzené. Murovaním z oblých tvárnic Ytong si stavebníci vo svojom domove môžu vystavať okrúhly alebo špirálovitý sprchový kút, individuálne riešený vstavaný nábytok, zaokrúhlené obmurovanie, oblú priečku alebo napríklad originálnu podmurovku pri kachľových peciach.

V prípade záujmu, prosím kontaktujte našich obchodných zástupcov, ktorí Vám radi poskytnú bližšie informácie, alebo Vám pomôžu s výberom materiálu Ytong.