Inovácie vytvárajú našu budúcnosť

Inovácia Xella

Čerpáme z takmer 100 rokov skúseností z vývoja

Na počiatku vzniku nového materiálu stála odvážna inovácia – švédsky architekt Axel Erikson vyvinul pórobetón takmer pred sto rokmi. Výroba sa celosvetovo presadila a k prvotnej značke Ytong pribudlo zateplenie Multipor a vápennopieskové prvky Silka s rovnakým zložením.

Moderné technológie a overené zloženie

Stále vychádzame len z niekoľkých základných prírodných surovín – piesok, cement a voda sa vďaka pokročilej technológii dokážu zmeniť v moderný, spoľahlivý, zdravý a vysoko trvanlivý stavebný materiál pre akýkoľvek typ stavby.


Inovácie sledujú potreby domáceho trhu

Cieľom nášho inovačného oddelenia je reagovať na konkrétne požiadavky z praxe. Postrehy z aktuálneho trhu potom vďaka desiatkam rokov skúseností a medzinárodnému zázemiu dokážeme spracovať do podoby nového produktu.

Výsledky našej práce

Na domáci trh sme úspešne uviedli sériu tepelnoizolačných tvárnic Lambda YQ, ktorá je v súčasnosti naším najžiadanejším produktom. Vyvinuli sme produkty pre povrchové úpravy, žalúziový kastlík a špeciálnu sériu tvárnic pre základy Ytong Start. Posledným rozšírením portfólia sú produkty pre veľkoformátové murovanie.

Sme otvorení novým nápadom!

Máte nápad, čo v našej ponuke produktov a služieb chýba? Nech už ste odborník v stavebníctve, výrobe či máte postreh zo svojej vlastnej praxe, napíšte nám!

Stačí do formulára uviesť, čo navrhujete, prečo je potrebné tento problém riešiť a ako by toto riešenie malo vyzerať podľa vás.

Pomôžte nám náš odbor posúvať ďalej.
Ďakujeme za každú inšpiráciu a v prípade relevantných nápadov radi nadviažeme konkrétnu spoluprácu.