Blue.sprint - Xella digitálne plánovanie

 

Svet sa mení zo dňa na deň. Stále sa zvyšujú technologické možnosti, ktoré zaisťujú dynamický ekonomický a sociálny rozvoj. Nové technológie prenikajú tiež do stavebníctva.

Spoločnosť Xella, výrobca stavebných materiálov Ytong, Silka a Multipor, zavádza ako jedna z prvých firiem v Európe koncept služieb Blue.sprint, založený na báze digitálneho plánovania.

Blue.sprint je inovatívne riešenie, ktoré uľahčuje prácu všetkým účastníkom investičného procesu vďaka využitiu digitalizácie a technológie BIM.

Našou víziou je byť partnerom v celom cykle stavby

Vďaka BIM dátam, ktoré sú združené so všetkými subjektmi, Xella zaistí výrobu na mieru a prispôsobí logistiku potrebám stavby. Výsledkom je optimalizovaný stavebný proces, skrátenie doby výstavby, úspora pracovníkov a materiálu vedúca k vyššej ziskovosti projektu.

Partnerstvom s nami získate:

 • Úsporu materiálu a elimináciu chýb vďaka digitálnemu plánovaniu.
 • Optimalizáciu stavebných procesov a skrátenie doby výstavby.
 • Úsporu pracovníkov a minimalizáciu fyzickej námahy.
 • Väčšiu podlahovú plochu.

Využite výhody digitálnych technológií! Zverte nám svoj projekt a presvedčte sa!

Služby v každej fáze projektu:

Služby v každej fáze projektu:

 • Projekt: Návrh a optimalizácia projektu vykonávané v BIM modeli.

  Z akýchkoľvek vašich digitálnych podkladov spracujeme BIM model, resp. digitálne dvojča stavby. Ak projektujete v BIM, máme pre vás BIM knižnicu s produktami celého Xella sortimentu. Skontrolujeme kolízie v nadväznosti stien, navrhneme optimalizované riešenie projektu vrátane cenovej ponuky a výkazu materiálu.

 • Výroba: Výroba materiálu podľa potrieb stavby / na mieru podľa projektu.

  Spracujeme kladačské a montážne plány stien z veľkoformátových výrobkov na základe odsúhlaseného 3D modelu. Vyrobíme stenové panely na mieru. Všetky dodávané prvky zhrnieme do výkazu po stenách, podlažiach aj za celý objekt.

 • Doprava: Optimalizácia dodávok materiálu.

  Dodáme materiál na čas podľa harmonogramu. Prispôsobíme typ dopravy a vykládky podľa potrieb stavby. Následne zabezpečíme zvoz paliet zo stavby.

 • Výstavba: Efektívna výstavba.

  Vďaka veľkoformátovej výstavbe a použitiu montážnej techniky docielite úspor v čase, spotrebovanom materiáli i nákladoch. Preškolíme váš personál pre prácu s technikou a po celý čas budete mať k dispozícii nášho odborného manažéra.

 • Prevádzka: Dlhodobo udržateľná prevádzka objektu.

  Desiatky rokov sa oddelenie inovácií v spoločnosti Xella zameriava na zachovanie prírodných zdrojov, zníženie energie a emisií, čím prispieva k získaniu certifikácií budov v systémoch LEED/BREAM.

Poradcovia pre architektov a projektantov


Odborníci spoločnosti Xella Slovensko vám ochotne poskytnú podklady na projektovanie, poradia s technickým riešením konštrukcií alebo spracujú podrobnú špecifikáciu materiálu.

 

Ak máte nejaké ďalšie otázky, neváhajte kontaktovať našich odborníkov na metódu BIM.

Tomáš Spusta

Ing. Tomáš Spusta
BIM špecialista
Mobil +421 908 364 247
tomas.spusta@xella.com

Stručný sprievodca informačným modelovaním stavieb