Novinka - systémové omietky Ytong

Radi by sme Vám predstavili naše systémové novinky pre ľahšie a kvalitnejšie stavanie. Od 17. októbra 2016 bude náš sortiment rozšírený o ľahčenú vnútornú omietku Ytong Innenputz a hladenú vnútornú stierku Ytong Glattputz.

Oba produkty dopĺňajú systémové riešenie Lambda YQ a boli vyvinuté špeciálne pre prácu s Ytongom. Zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti steny a prispievajú k celkovej kvalite realizovania stavby. Ich použitie ušetrí čas pri aplikácii aj spotrebu materiálu.

Vnútorná vápenno-cementová omietka Ytong Innenputz, umožní vďaka svojej zrnitosti 0,5 mm vytvárať veľmi hladké povrchy. Je mimoriadne priedušná (faktor difúzneho odporu μ ≤ 7) a urýchľuje tak vysychanie stavby. Jej tepelný odpor λ10, (23,50), i s hodnotou 0, 13 W/m.K zvyšuje tepelnoizolačné vlastnosti steny aj celkovú tepelnú pohodu. Vyniká tiež veľkou výdatnosťou, malou spotrebou a jednoduchou aplikáciou bez penetrácie a nutnosti celoplošného vyztuženia tkaninou. Pomáha tak k celkovému zrýchleniu povrchových úprav v interiéri.

Vnútorná vápenná stierka je určená pre vytváranie mimoriadne hladkých povrchov. Je tiež vysoko priedušná, s hydrofilnou schopnosťou - pohlcuje vodnú paru a tým reguluje vzdušnú vlhkosť. Vďaka alkalickému zloženiu (pH > 12) zabraňuje rozvoju plesní a rias. Ďalšou výhodou je, že je ľahko opraviteľná po poškodení či úpravách interiéru. Jej aplikácia je veľmi jednoduchá – pre docielenie extra hladkého efektu je možná finálna úprava brúsením.

Ak máte k našim novinkám akékoľvek otázky, neváhajte kontaktovať našich regionálnych zástupcov, ktorí Vám budú plne k dispozícii.

NOVINKY 2016
Ľahčená vnutorná omietka
Ytong Innenputz
Ľahčená vnutorná omietka
Hladená vnútorná stierka
Ytong Glattputz
Hladená vnútorná stierka
 

 

Ďalšie
novinky 2016
tu
Novinky 2016