Ministerstvo dopravy a výstavby podporí dotáciou rodinné domy. Ďalšiu úsporu na projektoch ponúkame my

Záujemcom o výstavbu rodinného domu sa oplatí rozhodnúť sa pre dom s takmer nulovou spotrebou energie. Od 1. júna je možné žiadať o dotáciu vo výške 8000 eur. K jednoduchosti celého procesu prispievajú tiež naše služby energetického poradenstva a získanie potrebného certifikátu.

Žiadosti o dotáciu je možné podávať od 1. júna do 30. septembra, ak však príjem žiadostí neprekročí celkový počet 200 žiadateľov. V tomto prípade uzavrie ministerstvo program skôr. Cieľom je, aby vzrástol počet domov, ktoré majú takmer nulovú spotrebu energie. Po 31. decembri 2020 bude totiž toto kritérium pri novostavbách povinné. Teraz je výsledná energetická náročnosť na rozhodnutí majiteľov a dotácie by mali posilniť ich záujem o domy s čo najúspornejšou prevádzkou. Ďalšie informácie nájdete tu...

Xella vám ponúka pomoc s projektmi

Disponujeme tímom odborných technických poradcov, ktorí dokážu pri projekte poradiť s optimalizáciou energetickej náročnosti domu. Vypracujeme Energetickú optimalizáciu domu s cieľom zaradenia do energetickej triedy A0. Spracujeme tiež výpočet podľa existujúcej projektovej dokumentácie a dodáme dva varianty, z ktorých si finálny volí zákazník. Druhou službou je Energetická certifikácia budov - je zo zákona povinná, my ju však našim klientom dávame za polovicu.  Obe spomínané služby je možné zakúpiť online na eshope za mimoriadne zvýhodnené ceny.