Anketu Dom roka 2016 časopisu Rodinný dom vyhral dom z Ytongu

Anketu každoročne vyhlasuje vydavateľstvo Business media a verejnosť hodnotí typové a individuálne projekty. Víťazom kategórie individuálnych domov sa stal projekt kancelárie Čomor Architekt, s.r.o., atypicky riešený bungalov na pôdoryse Y.

Atypickosť domu je do značnej miery určená nepravidelným pozemkom. Architekt navrhol riešenie, kde vďaka nezvyčajnému pôdorysu pri dome vznikli pri dome dve átria, tvoriace zimnú a letnú záhradu. Projekt bol veľmi náročný na výber stavebného materiálu. Ytong tu vďaka svojej tvarovateľnosti ponúkol rýchle a úsporné riešenie. Neštandardným prvkom boli aj nadokenné preklady s dĺžkou 6,4 m, ktoré boli realizované z prvkov Ytong bez debnenia. K celkovej homogenite stavby a precíznemu riešeniu prispieva tiež použitie stropu z toho istého systému.

Jeho celkové riešenie členeného priestoru s nepravidelnými tvarmi a moderne poňatým dizajnom interiéru,. ocenila aj verejnosť, ktorá pre dom hlasovala v ankete populárneho titulu o bývaní. Odovzdanie ceny prebehne na veľtrhu Coneco v Bratislave.

Dom roka 2016

Viacej o tejto stavbe tu